×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

İşletme Bölümü programların yürütülmesi, araştırma ve geliştime faaliyetlerinin arttırılması doğrultusunda, öğretim üyelerine ve öğrencilere, ihtiyaçları olan ve/veya talep ettikleri her türlü teknolojik ve bilimsel altyapının güncellenerek sunulması, öğretim üyelerinin akademik platformlarda, öğrencilerin ise mesleki alanda proje, staj, vb. konularda teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

Bölüm programı dâhilinde zorunlu staj olmamakla birlikte; mezuniyet sonrası çok geniş bir alanda iş imkânı bulunması nedeniyle öğrencilerin çalışacakları sektöre karar verebilmeleri adına özellikle dördüncü dönem sonu itibariyle staj yapmaları teşvik edilmektedir. Ayrıca, öğrencinin mesleki gelişimine katkı sağlamak için, sektör temsilcileri ile bir araya gelinmekte ve/veya sektöre faaliyet gösteren firmalarda öğrencilere staj yapma imkanları sunulmaktadır. Staj yapan öğrencinin, staj yaptığı süre boyunca sigortası bir defaya mahsus olmak üzere Üniversite tarafından karşılanır. Detaylı bilgiye Çankaya Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Staj Yönergesi ‘nden ulaşılabilir.

Öğrencilerin staj yapacakları kurumları seçerken, alana ilişkin kazanmayı hedefledikleri bilgi ve beceriyi sağlayacak nitelikte olmasına özen göstermeleri tavsiye edilir. Bu işletmelerin özellikle kurumsal işletmeler veya program hedeflerine uygun faaliyet gösteren kamu kurumları olması önemlidir.