×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

ÖĞRENCİ ODAKLI UZAKTAN EĞİTİM

Tüm dünyada hızla yayılan COVID-19 küresel salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamındaki YÖK kararları gereği üniversitemiz genelinde 23 Mart 2020 itibariyle uzaktan eğitime geçilmiş ve ders anlatımlarına dijital ortam üzerinden devam edilmiştir. İşletme Bölümü, 2019-2020 bahar döneminde açtığı 22 adet lisans, 15 adet yüksek lisans  ve 8 adet doktora (tez, proje ve seminer dersleri dahil) olmak üzere toplam 45 adet dersi uzaktan eğitim sistemi üzerinden yürütmüştür.

İşletme Bölümü uzaktan eğitim sistemi, temelde öğrenci odaklı hareket etme ilkesini benimsemiş olup; süreç, öğrencilerin programa ilişkin beklentileri, adaptasyonu ve kazanımları göz önünde bulundurularak planlanmaktadır. İlgili öğretim üyeleri tarafından hazırlanan haftalık ders içerikleri Webonline Uzaktan Eğitim (Moodle) platformunda yayınlanmaktadır. Dersler elektronik ortamda interaktif şekilde eş zamanlı (senkron) ve/veya sisteme yüklenen ders notlarının öğrencilerin erişimine açık olduğu eş zamansız(asenkron) yürütülmektedir. Yüklenen görsel ve işitsel ders materyalleri (canlı yayın, video kayıtları, power point sunumları, sesli anlatım kayıtları vb.), öğrencilerin önceki haftalardaki ders içeriklerini tekrar gözden geçirebilmeleri adına dönem sonuna kadar sistemde açık tutulmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin derslere ilişkin sorularını cevaplanması ve konuların pekişmesi amacıyla, öğretim üyeleri tarafından her hafta canlı (senkron) ofis saatleri düzenlenmektedir.  Bunların yanı sıra kısa sınavlar (quiz), ödevler, projeler, yarıyıl içi ve yarıyıl sonu sınavları da  Webonline Uzaktan Eğitim (Moodle) sistemi üzerinden dijital ortamda yapılmaktadır. Webonlie Uzaktan Eğitim ortamına ve canlı yayın derslerine, internet erişimi olan ve güncel tarayıcıları destekleyen her türlü cihaz (akıllı telefon/tablet vb.) ile Moodle, Apple ve Android mobil uygulamalar üzerinden erişilmesi mümkündür.

Tüm bunların yanı sıra, İşletme Ana Bilim Dalı altında açılan “Pazarlama ve Marka Yönetimi” uzaktan eğitim yüksek lisans programı, 2015 yılından itibaren bölümümüz tarafından aktif bir şekilde ve başarıyla sürdürülmektedir. Sözkonusu program, Çankaya Üniversitesi’nde açılmış ilk uzaktan eğitim programıdır. Bu bağlamda, İşletme Bölümü uzaktan eğitim konusunda diğer bölümlere kıyasla daha oturmuş bir sistem ve daha sağlam bir dijital alt yapıya sahiptir. Bu da, İşletme Bölümünü uzaktan eğitim konusunda uzmanlaşmış ve daha deneyimli bir bölüm olarak ön plana çıkartmaktadır.